Přehrada Pozlovice

 

se nachází v bezprostřední blízkosti hotelu, na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Je cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. Je vhodná pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relax a další zábavu. S Luhačovicemi je propojena Jurkovičovou alejí, podél níž jsou vybudována odpočívadla, sportoviště i občerstvení. Na přehradu můžete přijet také netradičně vyhlídkovým vláčkem z centra Luhačovic, což ocení především děti.

Luhačovice

 

Symbolem luhačovické lázeňské architektury, inspirované valašskými a slovenskými lidovými stavbami s hrázděnými zdmi, secesním dekorem a výraznou barevností, je především Jurkovičův dům. Secesní penzion stojí v samém srdci lázní přímo u kolonády a je vybaven replikami původního nábytku. Při procházce Luhačovicemi objevíte další známé Jurkovičovy stavby, například Jestřabí, vily Valašku a Vlastimilu, Chaloupku, Vodoléčebný ústav či Hudební pavilon; většinou slouží jako hotely a penziony.

Baťův kanál

 

Tato historická vodní cesta s třinácti funkčními plavebními komorami je v současnosti splavná od Otrokovic až k Rohatci, ale do budoucna se počítá s jejím rozšířením až do Kroměříže a Hodonína. Baťův plavební kanál byl původně určený k dopravě hnědého uhlí od Hodonína do otrokovické elektrárny a je dlouhý 50 km, polovina vede korytem řeky Moravy, zbývající část uměle vybudovaným kanálem. Dnes je využíván k rekreačním účelům a v letních měsících od května do září můžete využít skupinové rekreační plavby kanálem, doplněné poznávacími a gastronomickými programy, nebo si můžete vypůjčit loď a zvolit svůj vlastní program.

 

ZOO Zlín


Zlínská ZOO, ležící 4 km od Zlína, právem patří k nejvyhledávanějším zoologickým zahradám v ČR. Originalitou je rozdělení areálu podle jednotlivých kontinentů. Za jeden den tak můžete podniknout cestu kolem světa a seznámit se s typickými zástupci zvířat Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky. Zajímavá je také návštěva "pohádkového" zámku Lešná, velkého zábavního koutku pro nejmenší, svezení na ponících či velbloudovi, krmení zvířat nebo okružní jízda zoo vláčkem.


Hrad Buchlov


Na jednom z nejvyšších kopců Chřibů (520 m.n.m.) stojí zdaleka viditelný hrad. Jeho stavba se datuje do 2. pol. 13. století. Výstavba skončila ve 13. století, ale vzápětí následovala další ve stylu gotickém. Za majitelů pánů z Cimburka byly podniknuty v 15. století velké stavební práce. Posledním rodem na Buchlově byli Berchtoldové, kteří hrad spíše udržovali (dvakrát po zásahu blesku vyhořel, vždy byl obnoven).

 

Zámek Buchlovice

 

ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Stavba zámku byla zahájena těsně před rokem 1700 bohatým a urozeným hrabětem Janem Dětřichem Petřvaldským, který zámek zamýšlel jako galantní dar své manželce Anežce Eleonoře z italského rodu Collona. Kolem zámku byla od začátku budována nádherná barokní zahrada, uchvacující svojí krásou už udivené současníky.

 

Velehrad


Vznik a vývoj poutního místa Velehradu souvisí se založením pozdně románského cisterciárského kláštera. Klášter patřil k našim nejbohatším klášterům. V pol. 19. století proběhly úpravy a menší přestavby v souvislosti s oslavami tisícileté cyrilometodějské mise. Od roku 1927 má chrám titul a výsady menší baziliky (bazilika minor). Roku 1990 Velehrad navštívil také papež Jan Pavel II. Mimo areál stojí kaple Cyrilka ze 13. století, na kamenném mostě najdeme barokní sochy Schweigela z konce 18. století. Tupesy jsou malou vesnicí, v níž se počátky hrnčířské výroby datují již od 9. století. Ve vsi je Památník keramiky, který podává doklad o zdejším hrnčířském umění v minulosti i v současnosti.

 

Podrobnější informace o výletech Vám ochotně poskytne recepce, nebo infocentrum Luhačovice.